... vzdělávání je cesta k rozvoji ...
institut pro podporu vzdělávání a rozvoj kvality ve veřejných službách
Dobrovolnictví > Aktuality >

Aktuality

V pečovatelském domě v Severní v K. Varech společně dobrovolníci a senioři oslavili Velikonoce. Samotnému velikonočnímu setkání předcházela několikatýdenní příprava, výroba zajíčků a kytiček, kterými obdařili pracovníky a klienty pečovatelského domu. http://www.instand.cz/cz/velikonoce-2017-v-pecovatelskem-dome.html

Od dubna probíhá každou první středu v měsíci v prostorách naší kanceláře DOBROKAVÁRNA. Přijďte si s námi popovídat a podělit se o své zážitky a zkušenosti. Dobrokavárna je pro vás otevřena vždy od 15:00 do 18:00, ale záleží jen na vás, kdy přijdete a odejdete :) http://www.instand.cz/dokumenty/dobrokavarna_201704190946074.jpg

Společně s klienty a dobrovolníky jsme oslavili Vánoce. 13. 12. přišlo zahrát trio SILBEGRIM do domova pokojného stáří v Ostrově a 14. 12. do pečovatelského domu v Severní, kde jsme poté ještě poseděli, pojedli a popovídali si. 16. 12. se sešli dobrovolníci z doučování s klientkami ve škole. 19. 12. jsme poseděli s dobrovolníky a klienty v Sokolově v kavárně. Fotografie z vánočního setkání 14. 12. naleznete zde http://www.instand.cz/cz/vanoce-2016-v-pecovatelskem-dome.html. K tomuto setkání nám také vyšel čánek v radničních listech str. 6 https://mmkv.cz/sites/default/files/krl/krl_2017_01_web.pdf.

20. 10. 2016 proběhla beseda na střední pedagogické škole v K. Varech v rámci týdne pro inkluzi. Besedy se zúčastnily dobrovolnice, které klientky na škole doučují a samotné klientky. Mluvili jsme o dobrovolnictví, doučování lidí se znevýhodněním a životě klientek v ústavu a v samostatném bydlení. Studenti byli velice zaujati vyprávěním klientek o tom, jak žily v ústavu a jak žijí nyní. Také byli překvapení, jaké aktivity probíhají na škole a co všechno dobrovolníci dělají.

Fotografie z besedy: http://www.instand.cz/cz/tyden-pro-inkluzi-beseda-20.html

Naše dobrovolnické centrum se zapojí do týdnu inkluze, který se uskuteční ve dnech 17. - 23. 10. 2016. Akci pořádá Rytmus – od klienta k občanovi, o.p.s. Dne 20. 10. proběhne na střední pedagogické škole v K. Varech přednáška k doučování lidí s postižením, které na škole probíhá. Věnovat se také budeme tématu dobrovolnictví a životu lidí s postižením. Přednášky se zúčastní studentky, které doučují na škole lidi s postižením a dále samotné klientky, které na doučování dochází.

30. 7. jsme vyrazili do Mariánských Lázní na kolonádu a do parku miniatur. Skvěle jsme si to užili:) Velký dík patří dobrovolníkům, díky nim mohlo jet hodně klientů. Koukněte na fotky. http://www.instand.cz/cz/vylet-marianske-lazne-30.html

27. 6. jsme slavnostně převzali šek na 30 tis. v prodejně TESCA v Horním Slavkově. Náš projekt "Senioři a dobrovolníci, společně se setkáváme a tvoříme" uspěl u nakupujících v rámci nadace TESCA "Vy rozhodujete, my pomáháme". Moc Vám děkujeme:)

http://www.instand.cz/cz/fotogalerie.html

V květnovém čísle Radničních listů nám vyšel článek k doučování našich dobrovolnic: "V každém věku se můžeme učit: Dobrovolnice začaly s doučováním".

 http://www.instand.cz/cz/fotogalerie.html

Přípravy na Velikonoce jsou v pečovatelském domě v Severní v plném proudu:) Dobrovolníci se seniory vyrábí nejrůznější dekorace. 24. 3. proběhne společné velikonoční posezení.

http://www.instand.cz/cz/jarni-tvoreni-u-senioru.html

V únoru začalo sedm nových dobrovolnic ze střední pedagogické školy doučovat pět žen, které se přestěhovaly z DOZP v Mariánské do samostatného bydlení v K. Varech. Doučování probíhá každý týden ve středu a v pátek přímo ve střední pedagogické škole.

Malá ochutnávka z prvních hodin:) http://www.instand.cz/cz/doucovani.html

V lednovém čísle Radničních listů nám vyšel článek k vánočnímu setkání u seniorů v pečovateslkém domě v K. Varech v Severní: "Vánoční setkání se všem líbilo".

http://www.mmkv.cz/data/USR_289_DEFAULT/KRL_1_2016_web.pdf

17. 12. 2015 proběhlo vánoční setkání u seniorů v pečovatelském domě v Severní. Setkání se zúčastnilo i vedení Městého zařízení sociálních služeb. Zahrát nám přišlo trio SILBEGRIM, které zajistila naše dobrovolnice. Všcihni jsme si to užili.

http://www.instand.cz/cz/vanocni-setkani-u-senioru-17.html

V Karlovarském deníku nám vyšel článek o zapojení německého dobrovolníka do naší činnosti.

http://www.instand.cz/cz/fotogalerie.html

Pravidelně každý týden dochází dobrovolníci do pečovatelského domu v Severní v K. Varech. Naposledy jsme háčkovali, pomalu začneme s tvorbou advetních věnců a už společně plánujeme Vánoční posezení:) Koukněte na fotky a neváhejte se k nám připojit.

http://www.instand.cz/cz/hackovani-v-pecovatelskem-dome-v-severni.html

Od září 2015 v našem dobrovolnickém centru působí dobrovolník z Německa. Alfons pomáhá v kanceláři, každý týden dochází do Denního centra Mateřídouška v Chodově, do pečovatelského domu v Severní a začíná s doučováním angličtiny u klienta Rytmusu. Koukněte na fotky, kde je vidět, jak se Alfons hezky zapojil do činnosti v pečovatelském domě.

http://www.instand.cz/cz/zapojeni-nemeckeho-dobrovolnika.html

18. 7. vyrazili jsem společně vyrazili do Techmánie v Plzni. I přes velké vedro jsme si to všichni užili:) Koukněte na fotky.

http://www.instand.cz/cz/vylet-techmanie-18.html

V internetových listech Karlovarského kraje nám vyšel hezký článek k dobrovolnictví.

http://www.kr-karlovarsky.cz/krajske_listy/Stranky/150624-Dobrovolnictvi.aspx#.Vc2Ka_k2WYC

V dubnovém čísle Radničních listů nám vyšel článek k dobrovolnictví u seniorů v pečovatelském domě v Karlových Varech.

http://www.mmkv.cz/data/USR_289_DEFAULT/krl_2015_04.pdf

 
© 2004 - 2015  INSTAND, z. ú., institut pro podporu vzdělávání a rozvoj kvality ve veřejných službách|design: HRaNA|tvorba webu: nebrat s.r.o.|Tisk