... vzdělávání je cesta k rozvoji ...
institut pro podporu vzdělávání a rozvoj kvality ve veřejných službách
Supervize >

Nabídka supervize

Přemýšlíte o využití / zavedení supervize ve své organizaci? Máte již supervizora a nejste s ním spokojeni? Nabízíme Vám supervizi vedenou vyškolenými supervizory s dlouholetou praxí v sociálních službách. V případě zájmu ve spolupráci s Vámi navrhneme systém supervize ve Vaší organizaci, případně pomůžeme uskutečnit výběrové řízení na supervizora. Absolventi supervizních výcviků realizovaných INSTANDem jsou odborníci v různých oblastech sociální práce a působí v celé ČR.

Interní tým supervizorů  INSTANDu tvoří PhDr. Jaroslava Sýkorová a Ing. Milena Tomášková, DiS.

Zpětná vazba účastníků z uskutečněných supervizí:

 • Důležitost uvědomění si svých kompetencí.
 • Jsou situace v naší práci, kdy už nemohu více udělat – pomyslná zeď – a musím si to umět obhájit.
 • Že přehnaná aktivita někdy škodí. Že méně je někdy více.
 • Jak pracovat se svou zlostí a beznadějí.
 • Zvládání emocí při práci s klientem, zvládání různých událostí.
 • Získala jsem nový náhled na vlastní klientku, a konkrétní možné formy další práce.
 • Je třeba přemýšlet nad vnitřními etickými hranicemi.
 • Dnešní supervize byla konkrétní, aktuální sebereflexe a reflexe skupiny na změny v organizaci.
 • Budu více využívat týmové spolupráce s kolektivem při řešení složitých případů nebo sporných případů.
 • Změna přístupu k řešení případu rodiny – efektivnější řešení situace.
 • Nelze trvat na stereotypním náhledu.

Z. ú. INSTAND vyškolil již 67 odborníků v supervizních dovednostech, kteří absolvovali vzdělávací program "Vzdělávání odborníků podporujících zvyšování kvality sociálních služeb vyškolených v supervizních dovednostech" v rozsahu 176 hodin. Program byl uskutečněn v rámci projektů OP LZZ "Plánování rozvoje sociálních služeb v Libereckém kraji a vzdělávání poskytovatelů a zadavatelů jako jeho nedílná součást", OP LZZ s názvem "Vzdělání pracovníků jakou základ rozvoje sociálních služeb", veřejné zakázky Karlovarského kraje "Vzdělávání, příprava a realizace transformace pobytových sociálních služeb" a veřejné zakázky Moravskoslezského kraje "Podpora supervize v Moravskoslezském kraji".

V tabulce najdete supervizory, které můžete v případě Vašeho zájmu kontaktovat. Více informací o jednotlivých supervizorech najdete po kliknutí na jeho jméno. Pomocí filtru můžete vyhledávat supervizory, kteří působí ve Vašem regionu, podle jména a pod.

 

Marie Pařížská

V sociálních službách pracuje od roku 1995. Nejprve na pozici vychovatelky, vedoucí přímé péče a od roku 1999 na pozici ředitelky příspěvkové organizace – domov pro osoby se zdravotním postižením. Jako ředitelka působí 12 let. Důležitá odborná vzdělávání a kurzy: Vzdělávání žáků s těžkým MP – 2003, Sebehodnotící a konzultační proces k rozvoji kvality soc.služeb – 2004, Podpora chráněného bydlení – 2006, Komunitní plánování – 2004, 2006, Vzdělávací program pro ved. pracovníky zařízení soc. služeb – 2006 /100 h./, Problematika poskytování ošetřující a rehabilitační péče – 2007, Zvláštní problémové chování u osob s MR nebo s autismem – 2007, Služby sociální prevence – 2008, Zákon o soc. službách – 2008, Individuální plánování soc.služeb – 2008, Sexualita v životě lidí s MP – 2009, Transformace soc. služeb – 2009, Klienti a hospodaření s penězi – 2010, Systém spolupráce klienta a asistenta v praxi – 2010, Nouzové situace PO – 2010. Supervizi poskytuje ve všech druzích sociálních služeb.

regiony působení supervizora:
Karlovarský kraj (okres Karlovy Vary, Sokolov, Cheb)
Plzeňský kraj, okres Strakonice

Telefon:
776 127 403, 353 941 460

Email:
reditelka@usp-radosov.cz

Zpět

 
© 2004 - 2015  INSTAND, z. ú., institut pro podporu vzdělávání a rozvoj kvality ve veřejných službách|design: HRaNA|tvorba webu: nebrat s.r.o.|Tisk