Chci pomoci, potřebuji pomoc při pandemii COVID-19

Chci pomoci ve zdravotnictví či v sociální oblasti

Hledáme odborníky ve zdravotnictví v sociální oblasti, ale i pomocné profese – do prádelny, kuchyně, uklízečky aj. Pokud chcete pomoci, vyplňte dotazník zde https://forms.gle/iRYDsL92A41V4xdV6

Jakmile budeme mít organizaci, která poptává pomoc, kterou nabízíte, tak se na Vás obrátíme.

Tuto pomoc koordinujeme ve spolupráci s Karlovarským krajem. Více v tiskové zprávě níže.

Děkujeme, že pomáháte

Tým Regionálního dobrovolnického centra Instand

Eva a Eliška 🙂

 

Tisková zpráva Krajského úřadu Karlovarského kraje   

 

Karlovarský kraj vyzývá dobrovolníky k pomoci ve zdravotních a sociálních službách

Karlovy Vary (15. 10. 2020) Vzhledem k mimořádné situaci související s nepříznivým epidemiologickým vývojem onemocnění COVID-19 v kraji vyzývá Karlovarský kraj ke spolupráci dobrovolníky, kteří by byli ochotni pomoci poskytovatelům zdravotních a sociálních služeb. Jedná se zejména o práci v nemocnicích, domovech pro seniory, domovech pro osoby se zdravotním postižením, domovech se zvláštním režimem, v pečovatelské službě, v osobní asistenci a v dalších službách.

Ze zdravotnických pracovníků jsou potřeba zejména lékaři a sestry (všeobecné, dětské, praktické), porodní asistentky, záchranáři, ošetřovatelé a sanitáři. V oblasti sociálních služeb jsou vítáni sociální pracovníci, pracovníci v přímé péči a pečovatelé. Potřební jsou také dobrovolníci v pomocných profesích, jako například kuchaři, uklízečky, pracovníci prádelen, pomocní pracovníci do kuchyně a další.
Výzva se vztahuje také na studenty zdravotnických a sociálních oborů starší 18 let.

„Chtěli bychom touto cestou požádat o pomoc dobrovolníky, kteří jsou ochotni věnovat svůj volný čas v této nelehké době pomoci druhým. Potřební jsou nejen odborníci, ale také pomocné profese, které společně pomohu zajistit chod a fungování nemocnic a sociálních zařízení. Věřím, že v našem regionu žijí lidé, kterým není lhostejný současný stav, a nabídnou pomocnou ruku. Za každého takového člověka budeme velmi rádi,“ uvedl hejtman Karlovarského kraje Petr Kubis.

Dobrovolníky se mohou stát i lidé v důchodovém věku, dále pak zaměstnanci, kteří pracují
na zkrácený úvazek a mají tak časový prostor pro výpomoc. Přihlásit se mohou také maminky, tatínkové na rodičovské dovolené či odborníci, kteří vykonávají jinou profesi, ale splňují požadované vzdělání. Pro pomocné profese není třeba odborného vzdělání, vítány jsou zejména pracovní zkušenosti.

Registraci přihlášených dobrovolníků spravuje Regionální dobrovolnické centrum Instand v Karlových Varech, které bude shromažďovat informace o přihlášených dobrovolnících a poté je předá poptávající organizaci.

Dobrovolníci mohou kontaktovat koordinátorku dobrovolníků Mgr. Elišku Volfovou pomocí emailu: dobrovolnictvi@instand.cz či na telefonním čísle 605 001 950.

Potřebuji pomoc

Pomocí dobrovolníků pomáháme potřebným. Jste ohrožená skupina či máte obavu za doby pandemie docházet na nákup. Zkontaktujte nás a my Vám pomůžeme.

Naši dobrovolníci pomáhají s:

  • nákupy
  • venčením psů
  • vyzvednutí léků v lékárně

Působíme po celém Karlovarském kraji.

Kontaktujte koordinátorku dobrovolníků Elišku Volfovou více zde http://www.instand.cz/kontakt/

Chcete se stát dobrovolníkem za doby pandemie a pomáhat druhým?

Registrujte se zde https://forms.gle/F8GJ2TGWouCK2shk6

Děkujeme všem

Eva a Eliška 🙂

Pomoci můžete i materiálně:

Pozvánka na den otevřených dveří 20.1.2021 od 9:00-13:00hod.

14.1.2021 Srdečně Vás zveme na den otevřených dveří Regionálního dobrovolnického centra Karlovarského kraje Instand z.ú., který se koná ve středu 20. 1. 2021 od 9. do 13. hodin. 

Chci pomoci

8.1.2021 Chci pomoci ve zdravotnictví či v sociální oblasti Znovu aktualizujeme databázi a hledáme odborníky ve zdravotnictví v sociální oblasti, ale i pomocné profese – do prádelny, kuchyně, uklízečky aj….

Dárečky pro děti

  6.1.2021 Na podzim jsme zahájili užší spolupráci s váženou paní primátorkou Karlových Varů Andreou Pfeffer Ferklovou. Hlavní myšlenkou bylo udělat na Vánoce radost těm nejmenším. I přes veškerá vládní…

Tříkrálová sbírka

6.1.2021   Dnes tedy 6.1. je den kdy slavíme Tři Krále. Odjakživa dnešní den doprovázely různé lidové zvyky. Tento svátek byl i posledním dnem ve vánočním období, kdy se koledníci…

Vánoční dárky pro seniory předány

5.1.2020   Malé ohlédnutí za krásným projektem, kterého jsme mohli být součástí. Restaurace U Kostela ve Staré Roli přišla s nápadem udělat radost klientům z Domova pro seniory ve Staré…

Vánoční přání a PF 2021

Instand na vánočních trzích v Karlových Varech, 1. ročník

12.12.2020 Velké poděkování patří Magistrátu Karlovy Vary za to, že nám umožnil zdarma využívat charitativní prodejní stánek na Mlýnské kolonádě.

Ohlédnutí za Mikulášem 2020

11.12.2020 Všechna mikulášská a adventní přání, která vyráběly děti základních škol v karlovarském kraji a studenti Prvního českého gymnázia v Karlových Varech, byla předána seniorům v pátek 4. prosince 2020.

Vánoce pro seniory ve Staré Roli díky restauraci U Kostela

I takto se u nás pomáhá

10.12.2020 Viry se šíří kapénkovou infekcí, a proto je důležité dezinfikovat místa ve městech, kde se lidé běžně dotýkají – bankomaty, automaty, tlačítka na přechodech a mnoho dalšího. V Karlových…

X