INSTAND

Cena dobrovolníka roku

Cena pro obyčejné lidi, co dělají neobyčejné věci

Dobrovolníků a lidí pomáhajících v našem kraji je nespočet. Některé navrhli do nominace o každoroční ocenění Křesadlo blízcí, někteří si přáli ponechat své dobré skutky v utajení. I přesto, že bylo vybíráno pouze ze zlomku hrdinů, bylo to rozhodování obtížné, avšak nebylo nemožné. Při slavnostním ceremoniálu v pátek 18. června byla udělena Křesadla za rok 2020 „Cena pro obyčejné lidi, kteří dělají neobyčejné věci“ těmto dobrovolníkům z Karlovarského kraje:

Ing. Čop Martin – za pomoc a obětavost při organizování a koordinování potravinové sbírky.

Fiala Petr – za výrobu více než 4000ks ochranných štítů pro lidi v 1. linii v době pandemie a organizaci charitativní sbírky „Káva za dobrý skutek“.

Havránková Jitka – za pomoc, obětavost a aktivní nasazení pro maminky-samoživitelky a jejich děti.

Hofbauer Josef – za dlouhodobou dobrovolnou činnost a nasazení v českém pohraničí, kde pravidelně finančně a věcně podporuje tamní sociálně slabé obyvatele.

Zábranová Petra, Luhanová Věra (dvojčata) – za jejich obětavost, nadšení a energii, kterou pomáhají rodičům samoživitelům a rodinám v nouzi.

Organizátorem akce je Mateřské centrum Karlovy Vary a nezisková organizace Instand- oficiální stránka dobrovolnického centra. Myšlenka každoročního ocenění dobrovolníků vznikla již v rámci Mezinárodního roku dobrovolníků v roce 2001. Symbolika udělované ceny i jejího názvu je více než zřejmá: 🤗dobrovolníci jsou těmi, kdo pomáhá vykřesat jiskry lidství. Více informací na krajském webu v aktualitách.

V roce 2022 se uskuteční cena Křesadlo pro dobrovolníky za rok 2021. Těšte se na informace o možnosti nominace či se na nás obraťte s dotazy.